İsrail Ürünlerinde Başardık, Gelin, Ahlâk Dışı Reklam Ürünlerini Boykot Edelim
Bazı markalar, İslam ile alakaları olmadığı halde, halka kendilerini dindar, katkı maddesi koymaz güvenilir kişiler olarak lanse ettiler.
12/04/2009

Fakat zaman içinde görüyoruz ki, verdikleri reklamlar, rezalet. Aynen rakipleri gibi.


Müslüman insan, gerçekten Müslüman ise, inancının arkasında durur, üç-beş kuruş fazla kazanmak uğruna, onlara göre çağdaşlık bize göre halkın-çocukların, gözü önünde seyreden ahlaksızlık olan reklamlarla iş yapmazlar. Müslüman, bekar genci tahrik edecek reklamlar vermez.


Bazıları bizi aldatıyor. Dini inancımızı kullanıp bizi aptal yerine koyuyorlar.


Bir reklam, eğer çoluk çocuğumuzu bozuyorsa, tahrik ediyorsa o ürünü almamalıyız. Reklamlar, kadın pazarlayan cahiliye devri kadın pazarlarına taş çıkartır hale gelmiş durumda. Ölür müsün ey vatandaş, ey insan! Alma o rezillik tohumu saçan reklamların övdüğü ürünü, almayın almayın ne olur. Merak etmeyin ölmezsiniz. Ama siz o rezalet reklamlarla övülen ürünleri alırsanız, onlar gençlerimizdeki haya duygusunu öldürmeye devam edecekler..


Var mısınız reklam avına çıkmaya? Varız, diyorsanız, reklamları takip edin, inancımıza ihanet edenlerin ürünlerini almayalım. Onlara müslümanca bir ders verelim. Hangi ülkede olursak olalım.


Bu ne utanmazlık böyle? Erotik film gibi reklamlar. Bu reklamlardan sonra, çocuklara tecavüzün arttığını yetkililer neden halka duyurmuyorlar, hâlâ anlamış değilim.


Neyse, biz gücümüzden sorumluyuz. Onlara gücümüz kadar ders vermezsek bize yazıklar olsun.


Haydi bakalım, reklamları takip edin, hangi ürün reklamlarda kadın tenini kullanmıyorsa, onu bize yazın, biz de araştırıp mektupta, reklamlarını namusluca verenlerin bazılarını başlığıyla verelim.


Bazıları “Efendim laik sistemde kadın teni kullanılır” diye itiraz edecekler. Laik sistemde kadının satışı da olur ama biz bunu kabul etmeyiz, edemeyiz.


Bir hatırlatma,


Bir kadına başı açık olarak reklamlarda rol verebilirler, fakat o kadın kadını temsil ediyordur bunu anlarız, fakat, kadın cinselliği çağrıştırsın diye rol veriliyorsa, o reklamlar tahrik reklam pazarına çevrilmişse işte o reklamları tartacak geniş mezhep bizde yok. Zıkkım yeriz, ama o tür reklam ürünü almayız. İfrata gitmeyelim. Etini budunu göstermiyor fakat başı açık her kadınlı reklam erotik değildir. Peki neden İslami kesimde sadece başı açıklar mı o ürünlerden tüketiyorlar? Başı kapalı kadınları neden hiç koymuyorlar? Bazı ürünlerde fevkalade güzel reklamlar veriyorlar. Biz denge istiyoruz. En önemlisi fuhuş sektörüne hizmet eden reklamların ürünlerini istemiyoruz.


Ne olur, ne olur dostlar, ne olur Muhammed ümmeti bu çağrıma önem verin.