Hiç Olmazsa Yaz Tatilinde Köyümüze Gidelim.
Tarla ürünlerini tarlada görmek ne güzel bir duygu veriyor insana.
12/04/2009

Diyorum ki, Avrupa’da ya da büyük şehirlerde isek, köyümüzden ya da bir dostumuzun köyünden tarla alsak, onu yarıcıya verip ektirsek... Yaz tatilimizi de köyde geçirsek ne güzel olur değil mi? Hem vatanımıza hem de kendi canımıza, bedenimize hizmet 


etmiş oluruz.


 


 


 


 



 


 


Ne güzeldi köydeki yaşantımız. Kimimiz yufkayı açar, kimimiz pişirirdik. Hadi, hiç olmazsa tatillerde köyümüzde, köy işleri yapalım. O rahat kıyafetleri giyelim.



 


Toprak kokusu alıp tabiatın ruhunda yaşayalım.


 


Çocuklarımıza köyü sevdirelim. Unutmayın, istikbal köylerdedir. 



 


 


 


 



Her Şehirli Her Köylü Aynı Değildir Gerçek şu ki, köylü çalışır biz yeriz. Onu adam yerine koymayız. Delillerden biri, şehirliye Mehmet bey köylüye Mehmet efendi deriz. Şimdi görüldü ki o şehirli, sanılandan daha kirli. Dönelim köyümüze, veya kavuşsun köyümüz bize Köy sularından, kana kana içelim. Elmayı dalından, çileği yerinden toplayalım. Çocuklar toprakta oynasınlar. Dünyayı beton sanmasınlar.

 

 

Şehirlinin küstahı, köylüyü adam yerine koymuyor, ama haberi yok, köylü çalışmasa o, acından ölür Köyün maketi bile bir başka güzel.

Adil Topçuoğlu bir köy maketi yapmış, seyrine doyamazsınız. Köyün kendine özel durumu insanı bir hoş ediyor.Dağlar taşlar, havası suyu, bir şiir gibidir köylerin.Tıkılıp kaldık şehirlere, ne varsa şehirde? Haa, işyerleri var! Her mezrada üç fabrika olsa hiçbir köylü şiir gibi olan köyünü bırakıp şehirde, dev hapishanede, beton yığınları arasındayaşamayı seçmezdi.