DERGİ DUYURULAR

DERGİ KATEGORİLER

 

DERGİ ÜYELİK

Kullanıcı Adı

Şifre:

 

Kayıt Ol - Şifremi Unuttum
 

DERGİ ARŞİV

Mart-Nisan-Mayıs
 

İslâm’a İlk Adımı Atanlar Dikkat!


İslam’a ilk adım atanlar veya dini bilgisi olmayanlar şunları ezberlemeliler.
12/04/2009 - 02:07

1. Allah’ı, ancak kendisini bildirdiği kadarıyla bilebiliriz.

2. Allah hiçbir şeye (yaratılmışa) benzemez.

3. Eşi benzeri yoktur, sıfatı Allah’a aittir, hiçbir şey için kullanılmaz. Mahlukatın, ya eşi vardır yada benzeri.

4. İslam’a yeni girmiş yada İslami çalışmalarına yeni başlayanları simsar gibi bekleyenler, Allah’a değil kendine çağıranlar, kendilerinden başka herkesi kafir ilan edenler var. Aman ha! Allah, islamAa inananları kardeş ilan ediyor, neler kafir eder ne etmez, bunu çok iyi öğrenmeye bakmalı. Hatasız kul olmaz, kulları Allah gibi, hatasız görme arzusu, isim vermese de bu böyle, İslam’a yeni girenlerde ya da İslam’ı bilmeyenlerde çok var. Bundan kaçınmak lazım.

5. İslam’a hizmet eden grupların bazısı, kendi kapısını rant kapısı görmekte. Özellikle Avrupa’da aidatı başka camiye öder, korkusuyla bazıları üyelerine başka camiye gitme yasağı koymaktadır. Bu insanların, İslâm gırtlağından geçmemiş, demektir.

Aman ha! Şeytanın emrinde giden, teşkilatını fabrika niyetine çalıştıranlara fırsat vermeyin. Bu insanlar katı tutumundan zaten hemen anlaşılırlar, eğer görmeyi bilen beyinde bilgi varsa. En büyük özellikleri, öteki müslümana kin bağlatma çalışmalarıdır. Camileri varsa başka camiyi yasak ederler.

• Dergileri varsa başka dergiyi okuma yasağı getirirler.

• Din kardeşine karşı şefkatli ol ayetlerini pek öğretmezler.

• Başka gruptan kız alıp vermezler.

• Duygular bilgi değildir. Bilgimiz yoksa bunun bilincinde olalım. Kendimizi düzeltene kadar, feyzimiz geçip, ihlasımızla başbaşa kalıncaya kadar başkasına din öğretmeye kalkmayalım.

 

İlk Adımda olanlar

 

Bir Gün İftiraya Bile Uğrayabilirsiniz

Otuz yılın birikimi bir gerçeği fark ettim.

Fethullah Gülen Hoca Efendiyle ilgili yazıda da söylediğimiz gibi, (Pardon, o yazıyı yer kalmadığından gelecek sayıya ayırdık) çok iş yapmayan, halk tarafından ilgi görmeyen bir müslümana, ajan, casus, aslında o Müslüman değil filan dendiğini görmedim, göremedim.

Çalışıyorsanız, mutlaka göze batacaksınız demektir. Halk tarafından sayılıyorsanız siz artık bir dikensiniz, birde seviliyor şöhret olmuşsanız yandınız. Sizi bomba gibi, casus gibi, firavun gibi sunmaya devam ederler. Bunu sakın ola ki Müslümanlar yapıyor sanmayın. İslam düşmanları planlıyor, gidip gaza gelmeye müsait olan müslümanı dolduruyorlar. İnanan inandırır, onlar da inandıkları için iftirayı yayıyorlar. Taraflarına kin ve nefret aşılıyorlar.

Şimdiden bunları bil ve adımını ona göre at.

Daha önce yazmıştım, nezaretteki kızları tutuklanmayı göze alarak ziyaret ettim, Ahmet Taşgetiren, A. Dilipak, Ekrem Kızıltaş gibi değerlerimiz de nezaretteydi. Tabi ki onları da ziyaret edecektim. Zar zor girdim içeri. Beni seven bir polisinde yardımıyla tabi.

İnanın o kızların bazıları, beni bir tek CIA ajanı yapmadıkları kalmıştı.

Sadece ben değilim, İslami çizgide çalışan ve isim yapmış herkes iftiraya uğramıştır. Çalışmayanların bu devasa iftiraya uğradıklarını hiç görmedim.

Zalimler gurubu kimseye merhamet etmez.

 

"Ve şayet kullarım sana Benden sorarlarsa,muhakkak ki Ben çok yakınımdır,Bana dua edince duacının duasına icabet ederim.O halde onlarda benim davetime koşsunlar ve Bana hakkıyla iman etsinler ki doğru yola gidebilsinler." Bakara Suresi Ayet 186

 

DİĞER HABERLER

Hz.Muhammede Göre Merhametli İnsanın Özelliği
Merhametli insan şöyle olur
İslâm’a İlk Adımı Atanlar Dikkat!
İslam’a ilk adım atanlar veya dini bilgisi olmayanlar şunları ezberlemeliler.
Mescid-i Aksa İÇİN ORTAK AKIL ORTAK ÇÖZÜM OLUR MU?
Dünyanın en eski yerleşim birimlerinden bir yer…
Bir Kısmı Peygamber Ruhuna 500 Ağaç Dikti
Peygamber ruhuna dua edildiğini hep duyarız... Kurban kesildiğini de...
İyi ki Varsın İHH
Binlerce Çocuğu Kurtardın
Zikir Yapmayanlar Sinir Bombası Olur
Ey insan!
Biliyor musun, zikir ihtiyacı ruhun olduğu gibi bedenin de ihtiyacıdır.

n

 
 

MEKTUP DERGİSİ
© 2009 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
info@mektupdergisi.com |  abone@mektupdergisi.com