DERGİ DUYURULAR

DERGİ KATEGORİLER

 

DERGİ ÜYELİK

Kullanıcı Adı

Şifre:

 

Kayıt Ol - Şifremi Unuttum
 

DERGİ ARŞİV

Mart-Nisan-Mayıs
 

Şuurlu Tesettürlüler Dünya Tarihine İmza Attı


Türkiye’de en büyük eylemi (el ele) onlar gerçekleştirdi. Hafızalardan daha silinmeyen eylemin ruhu hâlâ devam ediyor.
12/04/2009 - 02:14

Şu yazının kaleme alındığı hafta, örtü eylemi 195. haftasına girmişti, bu istikrar devam ederse, örtü konusu halloluncaya kadar bu eylem bitmeyecek, bitmemeli.

Kadını, kızı, yaşlısı, genci bu eyleme destek verirsek, erkeklerin de her eyleme katılması "Davanın dişisi, erkeği olmaz" hatırlatması hayırla yâd edilecek eylem olarak tarihe geçeceğe benziyor.

Sakarya, İzmit, Akyazı, Ankara, Van, Konya bu konuda istikrarını bozmayan şehirler olarak halkın kalbine taht kurdular.

Önder, Kocaeli İnanç Platformu, Özgür Eğitim-Sen, Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu, gibi kuruluşlar da başörtü yasağına tepki olarak doğdular ve doğdukları günden beri, başörtüsü serbest bırakılsın, diye eylem yapıyorlar. Hem de, nezaketlerinden, insanlıklarından hiçbir şey kaybetmeden. Lastik yakmadan, hiç kimsenin camını kırmadan, canını incitmeden.

Şuurlu tesettürlüler dünya tarihini değiştirecekler, dedik. Bunun nedenlerinden birincisi, çok haklı insan hakkı söz konusu, ikincisi de dünya insan hakları savunucularının ipini pazara çıkaran tavırlarını dünya görüyor. Batıdaki bir avuç beyni küçük, ufku dar, insanlığı bitmiş dinazorlardan ibaret değil dünya. Batıda kısa sürede başörtü yasağından dolayı, en az (dikkat en az diyoruz ve bu yasak nedeniyle) yirmibeş bin kişi Müslüman oldu. Bu bile dünya tarihine çoktaaan bir ünlem koydu. Üçüncüsü, şuurlu tesettürlüler dökülmüyorlar. Aralarında genç kızken eyleme katılmış olanlar, çocuklarıyla eylemlere yine katılmışlar, şimdi de torunlarıyla beraber istikrarla devam edenler var. Başarı sebatta gizlidir, istikrarda filizlenir. Dördüncüsü, eylemlerle, dünya Müslümanları tanımaya başladı. Öcüden (öcü her ne ise) korkar gibi Müslümanlardan korkutulanlar, yavaş yavaş sorgulamaya başladı. "Neler oluyor dünyada, bunlarda bizim gibi insanlar?" Biz neden korkuyoruz? İslâmafobi nereden çıktı?

Bu dört maddeyle yetinelim.

Eğer eylemciler, grup ayrımı yapmamaya, hatalı müminler gördüklerini tekfir etmemeye devam ederlerse bu, benzerlerinde bir ilk olan (Bu kadar uzun süren ama aynı canlılığı gösteren başka bir eylemi dünya göremedi) eylem, mutlaka dünya tarihini değiştirecektir. Bekleyin görün…

 

Not: Peşimi bırakmayan rahatsızlıklarımdan dolayı eylemlere istediğim kadar katılamadım, davamdan ve her eylemciden özür diliyorum. Fakat bizi seven okuyucularımızdan bir ricamız olacak, ne olur hem kendi, hem de bizim yerimize eylemlere siz katılın…

 

 

DİĞER HABERLER

Hüda Kaya Başörtüsü Uğruna İdamla Yargılandı
Özel Mektup’un hak yolunda, hakkı haykıran bir seda olması duasıyla, Rabbimizin mübarek kılmasını di
Şuurlu Tesettürlüler Dünya Tarihine İmza Attı
Türkiye’de en büyük eylemi (el ele) onlar gerçekleştirdi. Hafızalardan daha silinmeyen eylemin ruhu

n

 
 

MEKTUP DERGİSİ
© 2009 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
info@mektupdergisi.com |  abone@mektupdergisi.com